zbojnickiegroup nalezymy

Niesztampowy pomysł na imprezę integracyjną!

Oferta Karpackich Zbójów

Zapraszamy do zapoznania sie z naszą zbójecką ofertą!

 

oferta-caloroczna

oferta-letnia

oferta-zimowa

prelekcje

 

PROPONUJEMY PAŃSTWU ZBÓJNICKĄ OPRAWĘ MUZYCZNĄ NA RÓŻNEGO RODZAJU UROCZYSTOŚCIACH, IMPREZACH INTEGRACYJNYCH, PIKNIKACH FIRMOWYCH.

Życie zbójnika pełne jest niebezpieczeństw, ale i uroków. Temperament góralski, umiłowanie wolności i swobody, niechęć do podporządkowania się normom społecznym oraz skłonność do licznych wędrówek przyczyniły się do tego, że wielu mieszkańców karpackich wiosek wybrało taki sposób na życie. Zbójnicy cieszący się uznaniem ludu góralskiego uosabiają: siłę, zręczność, przebiegłość, spryt, wykształcenie, mądrość, strojność, urodziwość, wspaniałomyślność oraz pobożność. Zbójnicy zabierają bogatym a dają ubogim, wstawiają się za ludźmi pokrzywdzonymi i rekompensują im wyrządzone zło, poskramiają gnębicieli ludzi biednych i słabych. Kto chce otrzymać miejsce w zbójnickiej kompanii musi odznaczać się wyjątkową odwagą, sprawnością fizyczną i wiedzą podczas organizowanych przez kapelę góralską Karpackie Zbóje zabaw integracyjnych. Każdy z biesiadników musi także dotrzymywać danego słowa i zgodnie działać w grupie – od tego zależało powodzenie akcji i bezpieczeństwo całej zbójnickiej bandy. Zapraszamy do skorzystania z naszej zbójnickiej oferty!

DSCF2501 j9


PRZEDSTAWIAMY BARDZIEJ SZCZEGÓŁOWE PROGRAMY ZBÓJNICKICH IMPREZ

Kapela góralska Karpackie Zbóje powstała aby przedstawić Państwu tradycje, obyczaje, kulturę zbójników karpackich, którzy grasowali nieprzerwanie przez 400 lat na całym łuku Karpat. Nasze zbójnickie programy są drobiazgowo dopracowane i ukazują tajniki zbójeckiej tradycji. Organizujemy imprezy zwłaszcza na terenie Beskidów, które wyrosły na stolicę zbójnictwa karpackiego, jednak jest możliwość dojazdu naszej kapeli w dowolne miejsce w kraju. Nasza kapela zajmuje się organizacją imprez zbójnickich, spotkań integracyjnych, kuligów, ognisk i góralskich zabaw. W skład zespołu wchodzi: kapela góralska, gawędziarz – multiinstrumentalista, zespół taneczno-śpiewający, harnaś zespołu - wodzirej. Jeśli chcesz ugościć pracowników swojej firmy lub masz wspaniałych gości zagranicznych zadzwoń do nas i zamów zbójnicki event!

DSCF2502 yy5


KAPELA GÓRALSKA „KARPACKIE ZBÓJE”

Występ naszej kapeli to unikatowe połączenie żywej góralskiej muzyki, świetnego góralskiego humoru, interaktywnej zabawy przy konkursach zbójeckich oraz nauki tańców góralskich typu hajduk czy zbójnicki. Całość zabawy prowadzona jest  przez bacę gawędziarza – Jacentego Ignatowicza – finalisty programu Mam Talent z TVN. Podczas naszych zbójnickich imprez przewidziane są różnego rodzaju gry, zabawy, konkursy na zbójecką nutę. Dla najbardziej aktywnych uczestników przewidziane są zbójnickie gadżety oraz pamiątki regionalne promujące Szlak Zbójników Karpackich.

Szukasz najlepszej góralskiej muzyki na imprezę integracyjną dla swoich pracowników? Jeśli poszukujesz profesjonalnego organizatora imprez góralskich, eventów zbójnickich na najwyższym możliwym poziomie, imprez plenerowych, pikników firmowych, góralskich wesel i innych imprez okolicznościowych - trafiłeś znakomicie!

Kompania Zbójnicka Karpackie Zbóje www.karpackiezboje.pl oprócz znakomitej muzyki zapewni wiele innych zbójnicko – góralskich atrakcji! Nasza kompania zbójnicka spełni wszystkie Twoje życzenia. Zbójnicki event firmowy będzie wspominany jeszcze przez wiele lat! Gwarantujemy Ci to! Organizujemy wszelką rozrywkę muzyczną, sportową, turystyczną, kulturalną i rekreacyjną na terenie całej Polski i nie tylko. Teren, gdzie najczęściej organizujemy swoje zbójnickie eventy to Beskidy, Podhale, Spisz, Orawa, Pieniny, Góry Świętokrzyskie i Bieszczady. Często nasza kompania zbójnicka zapraszana jest też na imprezy firmowe do największych polskich miast. Koncertujemy w największych w Polsce galeriach handlowych.

karpackiezboje111 DSC05935

Chcesz iście po zbójnicku ugościć pracowników swojej Firmy? Masz ważnych Gości zagranicznych, delegatów, strategicznych Klientów? Organizujesz szkolenia, konferencje? Potrzebujesz dodatkowych oryginalnych, jednych w swoim rodzaju atrakcji? My je Państwu dostarczymy w iście zbójeckim wymiarze z maXymalną dawką zbójnickiej adrenaliny! Nasz zbójnicki produkt turystyczny jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

Zadzwoń do nas pod numer +48 609 789 879 lub napisz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zgłoś się do Nas! Gwarantujemy najwyższy możliwy poziom zbójnickiego, góralskiego eventu. Nasza brygada zbójnicka liczy już 70 zbójników i góralek w kompleksowych, góralskich i zbójnickich mundurach i strojach, w pełnym rynsztunku (pistolce, palice, ciupagi, noże zbójeckie, wałaszki).

Specjalizujemy się w imprezach firmowych, imprezach integracyjnych, zarezerwujemy Wam noclegi w hotelach, pensjonatach, zorganizujemy biesiadę w regionalnych karczmach, kuligi letnie i zimowe, zbójnicki i góralski catering, wycieczki na baseny termalne, wycieczki w góry i ciekawe zakątki Beskidów, Podhala, Pienin, Orawy, Spisza, Bieszczadów, Gór Świętokrzyskich i innych atrakcyjnych zakątków Polski, Słowacji, Czech, Ukrainy, Rumunii i Węgier, czyli tam gdzie wyznakowany jest Szlak Zbójników Karpackich. Zorganizujemy Wam zwiedzanie ciekawych muzeów, pracowni twórców ludowych, ogniska w szałasach z muzyką góralską i zbójnickimi bajarzami, gawędziarzami, śpasy góralskie, kabaret góralski iście po zbóju, naukę tańca zbójnickiego, napady zbójeckie, DJ Janosika, karaoke po góralsku.

DSCF2516 p4

WYSTĘPY ZESPOŁU REGIONALNEGO

Zespół góralski Karpackie Zbóje prezentuje bogatą kulturę góralską wyjątkowego regionu zamieszkałego przez górali beskidzkich, podhalańskich lub pienińskich. Pary taneczne swoim żywiołowym tańcem bawią ludzi i ukazują "rąbek" kultury góralskiej. Zespół prowadzi również instruktaż tańca dla gości tańcząc wspólnie z nimi, w trakcie występu odbywają się śpasy góralskie. Uczestnicy (kapela góralska + zespół góralski)

DSCF2519 v1

ZBÓJNICKA OPRAWA IMPREZ

Nasza zbójecka działalność polega na janosikowej  oprawie imprez. Jeśli chcą Państwo zorganizować unikatowy event o tematyce góralskiej, zbójnickiej to serdecznie zapraszamy do współpracy. Uszyjemy zbójnicki event na miarę Waszych oczekiwań. Specjalnie dla Was napiszemy zbójnicki scenariusz, skalkulujemy odpowiednio imprezę, dopasujemy wszystkie części składowe imprezy, tak by byli Państwo maksymalnie usatysfakcjonowani. Pięknie Was powitamy – iście po zbójnicku i do góralskiej zabawy zaprosimy. Nasz góralski wodzirej zaprowadzi Państwa do stołu zastawionego zbójnickimi smakołykami, a kapela zagra Wam coś ładnego „do kotleta”. Zobaczycie góralskie tańce, posłuchacie zbójnickich gawęd. Chętni wezmą udział w janosikowych konkursach i dostaną góralskie upominki promujące Szlak Zbójników Karpackich. Poczujecie prawdziwą atmosferę gór i poznacie co to gościnność góralska. Zapewnimy Państwu wspaniałą zabawę i niezapomniane przeżycia. Gwarantujemy wysoki poziom naszych usług i niezapomniane wrażenia.

DSC05912 x3

PROFESJONALNE NAPADY ZBÓJNICKIE

Profesjonalny napad zbójnicki organizowany przez brygadę zbójnicką Karpackie Zbóje z Żywca, to połączenie oryginalnej inscenizacji z wystrzałami z pistolców zbójeckich, hukiem, dymem, dużym zastrzykiem eXtremalnej adrenaliny, krzykiem, wybuchami bomb hukowych. Po napadzie zbójeckiem organizowane są przez nas harnasiowe śpasy – gry, zabawy i konkursy integracyjne, tzw. teambuilding iście po zbójecku!

Na grupę niczego niespodziewających się Gości, turystów napada banda groźnych zbójników z kompanii zbójnickiej Karpackie Zbóje, którzy zaskakują grupę w najmniej oczekiwanym miejscu i momencie. Aby wkupić się w nasze łaski musicie wziąć udział w konkursach zbójeckich, próbach janosikowych, dać się zatrzasnąć w harnasiowe dyby i wykazać się sprytem, odwagą i kreatywnością. Karpackie Zbóje zobaczą na co Was stać! Hej!

napadzbojnicki 14h

Wszystkie zbój - konkurencje mają konkretny cel i wydźwięk! A mianowicie mają w pełni zintegrować uczestników wyjazdu firmowego, pokazać jakie tak naprawdę relacje panują w Waszej grupie. Na naszych imprezach każdy dowie się o sobie prawdy!

Program z Karpackimi Zbójami zawiera wiele gier, zabaw i konkursów zarówno dla pań jak i panów. Każdy będzie miał co robić! Celem głównym naszych zbójnickich imprez jest to, abyście pokazali się z jak najlepszej strony i abyście udowodnili swoim szefom, że jesteście silnym ogniwem w Waszej Firmie.

Zbójnickie konkursy integracyjne, w których będziecie brali udział mają na celu wkupienie się w nasze łaski, abyście zostali zaprzysiężeni do naszej zbójnickiej kompanii. Na końcu zostaniecie pasowani ciupagą przez herszta zbójnickiego – kapitana naszej brygady na zbójnika i śwarną góraleczkę. Nasze zbójnickie eventy to gwarancja dobrej zabawy oraz oderwania się od rzeczywistości!

ZBÓJECKIE ŚPIEWANIE

Występ kapeli góralskiej z gawędziarzem, multiinstruemtalistą Jacentym Ignatowiczem – Finalistą programu Mam Talent z TVN (tradycyjne instrumenty ludowe: skrzypce, złóbcoki, gęśle, multanki, kontrabas, fujarka pasterska, róg myśliwski, trombita, zbójnicka piła do gry - 5 muzyków + gawędziarz). Podczas tej imprezy zademonstrujemy wiele przyśpiewek zbójnickich z regionu Beskidu Żywieckiego, Śląskiego i Małego jak również ze Śląska Cieszyńskiego oraz Orawy, Spisza i Podhala. Piosenki i przyśpiewki zbójnickie zaprezentujemy Państwu w pierwotnym brzmieniu.  To unikatowa propozycja dla pasjonatów zbójeckiego śpiewania i dobrej góralskie zabawy z przytupem. Hej!

DSC05914 janosik4

BIESIADA ZBÓJECKA

Impreza góralska, która może być zorganizowana w dowolnym miejscu (karczmie, hotelu). Biesiada Zbójecka to program w wykonaniu zespołu w składzie: 4 muzyków + gawędziarz – multiinstrumentalista + wodzirej (dwoje skrzypiec, akordeon i kontrabas). Podczas biesiady prezentowana jest muzyka i śpiew górali karpackich. W poszczególnych blokach oprócz muzyki Karpackie Zbóje zapraszają biesiadników do śmiesznych konkursów oraz góralskich zabaw i tańców. Podczas zbójeckiej biesiady przewidziana jest nauka tańców góralskich takich jak (zbójnicki, hajduk, obyrtka, koń, siustany). Będą Państwo mogli poskakać przez kapelusz lub ciupagę harnasia i nauczyć się poszczególnych figur tańców góralskich, które nie należą do łatwych, zaliczane są bowiem do tańców orężnych. Poszczególne utwory muzyczne przedzielone są harnasiowymi kawałami, zbójeckimi anegdotami i góralskimi dialogami. Całość imprezy spojona jest przez dynamiczne prowadzenie wodzireja – bacę Tomka. Podczas biesiady zbójeckiej organizujemy konkursy wiedzy o zbójnickie karpackim i o górach z atrakcyjnymi nagrodami promującymi Szlak Zbójników Karpackich. Oprócz konkursów wiedzy, podczas zbójeckiej biesiady zorganizujemy wybory najśwarniyjsej lubaski Hanki i zbójnicka Janicka, jak również zorganizujemy konkurs na najgłośniejszy gwizd. Na zakończenie biesiady odbywa się uroczyste pasowanie na zbójnika, odśpiewanie hymnu górali karpackich oraz wręczenie pamiątkowych zbójeckich glejtów, certyfikatów i dyplomów. Koniec imprezy może być również zwieńczony jajcarskim chrztem zbójeckim.

DSC05916 armata5

BIESIADA GÓRALSKA

Kapela Karpackie Zbóje wyspecjalizowała się w prowadzeniu dynamicznych, pełnych humoru biesiad góralskich podczas których, bawi muzyką, tańcem, góralskimi konkursami i przeplata to wszystko góralskim humorem serwowanym przez wodzireja Janosika. Podczas imprezy organizujemy konkursy wiedzy o góralszczyźnie z atrakcyjnymi nagrodami promującymi Szlak Zbójników Karpackich. Dodatkowym elementem jest możliwość zamówienia gawędziarza – multiinstrumentalisty, który uświetni biesiadę zbójeckimi opowieściami, legendami i ciekawostkami z życia zbójników. W repertuarze gawędziarza znajdują się również kawały góralskie. Biesiady góralskie cieszą się ogromnym powodzeniem i żywym zainteresowaniem publiczności.

DSC05919 dj3

CATERING ZBÓJNICKI

Obsługujemy imprezy, festyny, targi, jarmarki, galerie, festiwale w kraju i za granicą. Posiadamy własne profesjonalne stoiska wykonane w stylu góralskim. Podczas imprez jesteśmy ubrani w stroje regionalne, często też towarzyszy nam kapela góralska i Jacenty Ignatowicz – gawędziarz multiinstrumentalista, który potrafi rozbawić do łez każdego z zacnych Gości. Posiadamy w swojej zbójeckiej ofercie cateringowej sery góralskie, oscypek, certyfikowany ze spółdzielni gazdowskiej z Koniakowa. Posiadamy też swojskie wyroby bez konserwantów sprzedawane na wynos: kwaśnica na baraninie, barszcz, żurek, pierogi, uszka, krokiety, bigos, kapusta z grzybami, góralskie wędliny tradycyjne bez konserwantów. Zapraszamy do współpracy smakoszów zbójeckich przysmaków.

DSC05930 j10

ZBÓJNICKIE GOTOWANIE

Podczas zbójnickiego gotowania oferujemy pieczone jagnięta, baraninę, żeberka na mioduli, bigos, oscypki z grilla zawijane w boczku, kite pieczoną z kapustą, pieczone ziemniaki z bryndzą itp. Wszystkie potrawy przyrządzamy na bieżąco. Imprezie towarzyszy na życzenie kapela góralska „Karpackie Zbóje” i dodatkowo istnieje możliwość organizacji  napadu zbójnickiego.

Drugą opcją jest przygotowanie potraw wraz z uczestnikami oraz wspólne gotowanie np. zbójnickiej kwaśnicy, dań w kotle i innych ciekawych potraw. Harnaś biesiaduje ze swoimi kompanami i namawia współbiesiadników aby dali popróbować zbójeckich przysmaków, a zbójnicy jak prawdziwi gazdowie proponują gościom naukę przyrządzania zbójeckiego jadła, aby zadowolić zgłodniałego zbója. Zaczyna się góralska zabawa! Karmimy obficie, regionalnie smacznie i zdrowo.

Dysponujemy potężnymi patelniami i wielkimi kotłami w których możemy uwarzyć praktycznie wszystko. Nad paleniskiem rozpalimy watrę, a publiczność pomoże nam w przygotowaniu zbójnickiego jadła. Każdy z uczestników zbójnickiego gotowania otrzyma od naszej kapeli specjalną zapaskę i odpowiednie składniki do pokrojenia. Gdy już składniki będą odpowiednio przygotowane, w odpowiednich proporcjach harnaś wrzuca je do wielkiego gotującego się kotła pod którym pali się góralska watra. Każdy musi uważać na to co robi i musi się postarać, ponieważ oko harnasia jest bardzo bystre. Wszyscy uczestnicy zbójnickiego gotowania muszą się mocno natrudzić by kwaśnica była dobrze przyrządzona i smaczna. Harnaś który jest jednocześnie szefem kuchni degustuje kwaśnicę i wybiera spośród uczestników gotowania jednego zwycięzcę, który dostaje piękną pamiątkę regionalną promującą Szlak Zbójników Karpackich. „Piyknie pytomy na zbójeckie gotowanie z Karpackimi Zbójami”. Hej!

DSC05938 p6

PROĆPOKOWE ŚPASY

Podczas imprezy „Proćpokowe śpasy” w programie znajdą się następujące elementy: zbójecka witacka zacnych gości (przywitanie zbójecką miodulą), zbójnicki poczęstunek, zbójnicki program animacyjny: nauka zbójnickich figur popisowych góralskich (hajduk, zbójnicki), turniej cięcia drzewa, motanie wełny na czas, obieranie ziemniaków na czas, wbijanie gwoździ na czas do pieńka, quiz znajomości gwary góralskiej, nauka góralskiej i zbójnickiej piosenki, wspólne śpiewanie zbójnickich i góralskich przyśpiewek, taniec z góralami, hulanki i swawole, przeciąganie liny, strzelanie z bata, góralskie konkurencje Harnaś Strong Man, pokaz tańca zbójnickiego, góralska "Chusteczka Haftowana", góralskie przypowieści, góralskie i zbójnickie kawały, nauka picia po góralsku, siła węchu - (rozpoznawanie serów góralskich i herbaty góralskiej), zbójecko narta (próba grupowa przy użyciu jednej narty), konkurencja grupowa z użyciem zbójeckiej okowitki, zbójnicka strawa- czyli jedzenie na czas jabłka zanurzonego w miednicy pełnej wody, „zbójnicki chrzest”, czyli golenie w dybach, wybór najśwarniejsej gaździnki wieczoru, bieg z Maryną na rękach z uśmiechem na czas. Dla wygranych drużyn przewidywane SA zbójnickie gadżety promujące Szlak Zbójników Karpackich.

DSCF2521 v9

KARPACKIE ZBÓJE NA WESELISKU

Świetną atrakcją dla biesiadników będzie na pewno organizacja zbójnickiego wesela – na serio! Góralskie klimaty, góralskie stroje, gwara góralska, unikatowy i ludowy klimat imprezy, wyśmienite zbójeckie jadło. Zobaczycie Państwo co gra w duszy i sercu każdego rdzennego górala! Tylko u nas – w górach przeżyjecie niezapomniane chwile w iście góralskim i zbójnickim klimacie! Pokażemy Wam to, co mamy najpiękniejszego u nas w górach! Nigdzie indziej w Polsce nie będziecie mogli przeżyć tak oryginalnego wesela jak z Nami!

Zorganizujemy dla Państwa wszystko – wybierzemy najlepsze i najbardziej adekwatne miejsce do organizacji zbójnickiego weselicha, zarezerwujemy powozy góralskie z końmi, noclegi, pary taneczne, górali i góralki, zbójników karpackich, i zbójnicki catering że hej!

Wesoły program artystyczny obejmuje pieśni weselne górali beskidzkich i podhalańskich, tradycyjne zabawy góralskie i zbójeckie, pieśni biesiadne, śpiew, weselne przyśpiewki, taniec oraz góralski humor. Istnieje możliwość przeprowadzenia weselnych oczepin, zabaw, konkursów tanecznych i zręcznościowych.

Istnieje też możliwość występu na uroczystości ślubnej. Jeśli jeszcze do tej pory nie byliście na weselu góralskim, to właśnie trafiła się niesamowita okazja, aby zobaczyć na żywo! Dopełnieniem zabawy na góralskim weselisku jest złożenie przysięgi zbójeckiej przed Harnasiem i jego zbójnikami. Nie tylko swojemu chłopu i swojej gaździnce będziecie musieli przysięgać wierność! Hej! Doskonałe janosikowe śpasy zapewnią Gościom zbójnicy i góralki z kapeli góralskiej Karpackie Zbóje.

W Państwa gestii będzie tylko zaproszenie zacnych Gości na to wyjątkowe wydarzenie! Gwarantujemy wspaniałą zbójecką zabawę oraz piękne wspomnienia.

DSCF2485 v38

OCEPINY NA WESELACH I ŚPASY GÓRALSKIE NA PRZYJĘCIU WESELNYM

… porwanie Pana Młodego … zakucie w dyby … próby ognia, wody i siły… golenie toporem! To tylko niektóre z atrakcji weselnego wieczoru

Pokazy i nauka tańca góralskiego, Ocepiny Panny Młodej w asyście góralskich drużbów i pytacy. Wszystkiemu przygrywa kapela góralska.

Uczestnicy: prowadzący, kapela, górale i góralki.

yy6 max5

KAPELA GÓRALSKA Z GAWĘDZIARZEM NA WESELA, OGNISKA, DO KARCZMY

Kapela na przemian z Gawędziarzem przybliża kulturę i zwyczaje górali w humorystycznym wykonaniu, czyli swojska nuta, gawęda i góralskie jaja.

Uczestnicy: kapela góralska, gawędziarz + nagłośnienie.

jjjjjjjjjjjj janosik3

ZBÓJNICKIE KOLENDOWANIE

Rodzinna atmosfera, góralskie klimaty, wspólne kolędowanie z kapelą góralską Karpackie Zbóje

Do szopy, hej pasterze…  

Oferta ta skierowania jest do hoteli, pensjonatów, domów wczasowych, karczm, gospodarstw agroturystycznych, które organizują wypoczynek dla Gości podczas Świąt Bożego Narodzenia w Beskidach i nie tylko. Dojedziemy do Państwa gdzie tylko chcecie. Często w tym magicznym okresie w wielu obiektach przebywają i spędzają wigilię firmową grupy zorganizowane, pracownicy firm, nauczyciele. Obiekty w tym wyjątkowym czasie Świąt przystrojone są pięknymi regionalnymi ozdobami świątecznymi, co tworzy niezapomniany, uroczysty, góralski klimat. Oferta ta skierowana jest również dla osób, które chciałyby spędzić po góralsku Święta Bożego Narodzenia z Karpackimi Zbójami u siebie w domu w rodzinnym gronie przy wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek.

W wyjątkowym czasie zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie świąteczne z Karpackimi Zbójami w gronie rodziny, bliskich, pracowników.

W okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia nasze myśli kierują się do ubogiej stajenki w Betlejem, w której Maria porodziła Dziecię. Owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie. W tę niezwykłą noc, gwiazda wskazywała drogę spieszącym do Betlejem pastuszkom oraz monarchom ze Wschodu.

Gdy chcecie uświetnić swoje Święta - wspaniałym pomysłem jest zamówienie tradycyjnej kapeli góralskiej „Karpackie Zbóje”.

Kapela góralska Karpackie Zbóje przywita Gości tradycyjnymi kolędami polskimi, złoży życzenia po góralsku, podzieli się świątecznym opłatkiem.

Specjalnie ze sobą wozimy sianko wigilijne, które warto włożyć pod obrus stołu wigilijnego. Mamy ze sobą również na specjalne zamówienie przepiękne i bardzo smaczne góralskie pierniki świąteczne w kształcie serc, na którym możemy napisać co tylko sobie Państwo życzą.

Bajeczny nastrojowy czas urlopu w okresie Świąt Bożego Narodzenia, chcemy Państwu umilić obecnością rdzennych górali z Beskidów, którzy z dziada pradziada kultywują świąteczne tradycje Bożonarodzeniowe. Podzielimy się z Państwem magiczną atmosferą tegorocznej Gwiazdki.

Najmilsze chwile przy wspólnym stole na którym króluje polski karp, pachnące grzyby i pierogi, podarujmy sobie nawzajem gdy błyszczy kolorowa choinka i wróży nam spokój i obfitość na przyszły czas.

W błyszczącej bombce odbija się płonąca świeca. Na białym obrusie sianko z opłatkiem a w dłoni pudełeczko z łuską karpia na szczęście. Niech ten przyjazny i wspaniały nastrój towarzyszy nam przez dalsze dni.

Świąteczny nastrój, gałązki pachnącego świerku, ciepło kominka, pyszne tradycyjne menu wigilijne, kolorowe świeczki migocące na jedlinach, aromat makowca i nutkę melancholii podarujmy sobie nawzajem, aby ciepła góralska atmosfera gościła w naszym życiu przez cały rok.

Pocałunki pod jemiołą, pachnące pierniki, urok śpiewanych wspólnie kolęd, to te niezapomniane chwile, które towarzyszyć będą naszym pracowitym dniom przez długi czas.

Kapela Karpackie Zbóje przygotowała wyjątkową, uroczystą świąteczną ofertę. W programie świątecznym zagramy i zaśpiewamy dla Państwa nastrojowe góralskie pastorałki i piękne polskie, góralskie kolędy. Całość wzbogacona jest opowieściami i legendami o zbójnikach i góralskich zwyczajach wigilijnych. Przyjedziemy do Państwa z tradycyjną szopką, z Kozą i Gwiazdą. Istnieje możliwość zamówienia Dziadów Żywieckich – Jukacy (przebierańców zwiastujących szczęście i powodzenie w zbliżającym się Nowym Roku). Czas trwania do ustalenia.

kkkkkkkk maxi2

KULIGI Z NAPADEM ZBÓJNICKIM

Mnóstwo białego puchu, piękne górskie krajobrazy, mróz, dzwonki, palące się pochodnie i wielkie góralskie sanie z sympatycznym woźnicą to coś o czym marzą wszystkie Cepry. Trasę i czas kuligu ustalamy zawsze wcześniej. Z reguły standardowy zbójecki kulig trwa ok. 1, 5 godziny.

Pełna uroku malownicza przejażdżka saniami lub wozami drabiniastymi po zbójeckich bezdrożach w Beskidach, Pieninach i na Podhalu. Wszyscy goście na samym początku zostają przywitani przez harnasia ze Szlaku Zbójników Karpackich. Uczestnikom kuligu (białego lub zielonego) towarzyszy kapela góralska „Karpackie Zbóje”. Podczas kuligu planowane jest ognisko (zbójecka watra), poczęstunek (zbójnicki catering: smakowite zbójeckie przysmaki i coś na pokrzepienie – czyli Janosikowa Palenka, grzane wino, herbata po góralsku). Integralną częścią kuligu jest profesjonalny napad zbójnicki na uczestników kuligu. To coś idealnego dla miłośników silnych wrażeń. Napad możemy zorganizować na jadący kulig lub w trakcie biesiady pod góralską wiatą. Zbójnicki kulig jest idealną propozycją dla grup zorganizowanych, firmowych, szkoleniowych. Na kuligu zapewnimy Państwu miłą atmosferę, niezapomniane przeżycia, góralski humor, gry, zabawy i góralskie konkursy, takie jak: picie zbójnickiej okowitki na czas z drewnianej narty, wbijanie gwoździ do pieńka, zbójecki pokaz siły – czyli przenoszenie na czas pni drewna. Za uchwyty posłużą wbite w pień janosikowe ciupagi, siłowanie na rękę, picie piwa na czas, cięcie piłą „twoja – moja”, „zbójnicki nochal”  - czyli kto rozpozna śmierdzącą redykołkę i herbatę ze zbójecką bombą, rzut podkową. Podczas zbójnickiego kuligu śpiewamy góralskie piosenki (każdy z Państwa otrzyma na pamiątkę unikalny śpiewnik zbójnickich piosenek i przyśpiewek, takich jak m.in.: "Hej bystro woda" , „W murowanej piwnicy”, "Góralu czy ci nie żal". Dla najbardziej aktywnych uczestników są przewidziane regionalne nagrody rzeczowe, promujące Szlak Zbójników Karpackich.

hhhhhh v47

WARSZTATY SZTUKI LUDOWEJ

Organizacja góralskich warsztatów dla dzieci i dorosłych prezentujących twórczość górali z Beskidów, Orawy, Podhala i Spisza. W programie: wykonywanie ozdób choinkowych, gwiazd kolędniczych, pisanek wielkanocnych, wielkanocnych palm, nauka koronczarstwa, rzeźbiarstwa, malarstwa na szkle, kwiatów z bibuły. Gwarantujemy dobrą zabawę oraz miłe wspomnienia.

DSC09225 X13

WARSZTATY FOLKLORYSTYCZNE – NAUKA GRY NA TRADYCYJNYCH INSTRUMENTACH GÓRALSKICH  

W warsztatach mogą wziąć udział dzieci i młodzież. Prowadzącym zajęcia jest m.in. słynny gawędziarz – multiinstrumentalista – Jacenty Ignatowicz, który dodatkowo jest pedagogiem. Podczas spotkania dzieci i młodzież, ale również i dorośli będą mogli nauczyć się gry na tradycyjnych instrumentach góralskich - dudach, skrzypcach, heligonce. Instruktorami są autentyczni muzycy ludowi, występujący w autentycznych kapelach góralskich. Program warsztatów obejmuje naukę autentycznych melodii góralskich. W obecnych czasach jest duże zapotrzebowanie na naukę gry na tradycyjnych instrumentach góralskich. Jest nadzieja, że nie zaginą dawne góralskie melodie i wychowamy nowe pokolenie muzyków ludowych.

1 j18

ZE ZBÓJNICKIEM W GÓRY

Wyprawa górska z przewodnikiem turystycznym (beskidzkim, tatrzańskim). Przewodnikowi towarzyszyć może muzykant oraz gawędziarz. Podczas górskiej wyprawy turyści otrzymają solidną dawkę wiedzy o góralszczyźnie, etnografii, zwyczajach, obyczajach, tradycji zbójeckich, topografii terenu i innych ciekawostkach. Na uczestników wyprawy górskiej czai się niebezpieczeństwo - napad słynnej bandy zbójeckiej Kroćpoka. Po perypetiach ze zbójnikami uczestnicy udają się do górskiego schroniska na zbójnickie jadło i dobrą zbójnicką okowitkę przy dźwiękach kapeli góralskiej „Karpackie Zbóje”.

DSC07340 janosik5

ZBÓJNIK KONFERANSJER

Jeśli organizujecie Państwo dni miasta, konferencje, targi lub jakikolwiek inny event i chcielibyście, aby prowadzący mówił gwarą, był dowcipny, opowiadał zbójnickie kawały i nieszablonowo prowadził imprezę to zapraszamy do skorzystania z usług wodzireja – zbójnika. Obserwujemy coraz większe zainteresowanie szeroko pojętą góralszczyzną. Tematyka góralska i zbójnicka są obecnie w modzie. Występ artystyczny prowadzony jest rodzimą gwarą i okraszony jest humorem góralskim. Konferansjer jest jednocześnie wodzirejem, gawędziarzem, a dodatkowo ma na sobie oryginalny strój góralski lub zbójnicki mundur. Zapraszamy Państwa do skorzystania z usług naszych niepowtarzalnych góralskich konferansjerów.

DSC07356 v49

POZNAJMY MAGIĘ GÓR

Program ten prowadzony jest przez doświadczonych przewodników beskidzkich i tatrzańskich i adresowany jest zwłaszcza do szkół i innych placówek edukacyjnych na terenie całego kraju. Uczestnictwo w zajęciach pozwoli każdemu uczestnikowi zaznajomić się radzeniem sobie w trudnych sytuacjach w górach. Wraz z przewodnikami górskimi, instruktorami narciarstwa, ratownikami medycznymi, GOPRowcami i TOPRoprowcami, taternikami i eksploratorami jaskiń dowiecie się Państwo m.in. jakie niebezpieczeństwa czyhają na turystów w górach (np. lawiny), jak dynamiczna jest pogoda w górach, jakich reguł i zasad przestrzegać, aby bezpiecznie przejść wyznaczony szlak turystyczny, jak orientować mapę, jak korzystać z kompasu oraz jakiego sprzętu używać w górach i w co się ubrać.

DSC07238 j17

NAPAD ZBÓJNICKI I BIESIADA JANOSIKOWA

Na grupę turystów udającą się na góralskie posiady przy Janosikowym Wąwozie napada banda groźnych zbójników. Wataha zbójników zaskakuje grupę, dookoła słychać wystrzały (wiązanie linami, zakucie w dyby, pasowanie na zbójnika). Okazuje się, że teren na który weszli chroniony jest przez janosikowe prawo. Turyści są w potrzasku. Mają do wyboru tylko dwa warianty. Karpackie Zbóje każą grupie decydować. Albo zostaną pojmani i uwięzieni w jaskini zbója Madeja, albo zdecydują się na przystąpienie do zbójeckiej bursy, pod warunkiem, że zdadzą bardzo trudne zbójeckie egzaminy.

Uczestnicy będą musieli wykazać się w czasie różnych zadań: siłą, odwagą, sprytem oraz dobrym humorem. Herszt bandy Karpackie Zbóje wybiera kilka osób z grupy, które będą musiały przystąpić do zbójeckich konkurencji. Jak osoby te zdadzą janosikowe próby – przeżyją. Jeśli nie to…

Janosikowe Próby składają się m.in. z zawodów na zbójeckich nartach, spaceru drwala, siłowania się na rękę z Janosikiem, rzutem pniockiem na odległość, walki na harnasiowe ciupagi , próby ognia, wody, męstwa (próby zbójeckie) i wiele innych.  Harnaś prowadząc całą imprezę będzie mówił gawędy i kawały. Później następuje pokaz tańca zbójnickiego.

W kolejnej części programu konkursy tańca, śpiewu góralskiego, jedzenie oscypka, wiązania kierpcy itp. Odbywa się również pasowanie na zbójnika oraz Janosikową kochankę. W trakcie imprezy następuje wręczenie pamiątkowych nagród za uczestnictwo w konkursach, oraz wspólna biesiada. Zbójnicy ubrani są w odpowiednie stroje i posiadają "zbójeckie sprzęty", tworząc realne wyobrażenie sytuacji i odpowiednią atmosferę. Całej zabawie towarzyszy muzyka góralska, oraz degustacja „ognistego trunku”.

Napad zbójnicki jesteśmy w stanie przeprowadzić w plenerze, podczas kuligu lub w karczmie góralskiej. Gwarantujemy wyśmienitą zabawę przy muzyce góralskiej wraz z parami tanecznymi. Na zakończenie uczestnicy zostaną pasowani na zbójników. Każdy dostanie zbójecki certyfikat oraz zbójnickie gadżety. Jest też możliwość zamówienia profesjonalnego kamerzysty, który wręczy pamiątkową płytę CD i DVD ze zbójnickiego napadu.

DSC07309 x10

WYROBY REGIONALNE

Jesteśmy producentem różnych góralskich wyrobów regionalnych. U nas możecie zakupić m.in.:

- Góralski specjał 70%;

- Skórzane elementy stroju góralskiego;

- Pamiątki regionalne;

- Rzeźby ludowe i współczesne;

- Obrazy na szkle;

- Hafty.

3 zbojnickie3

DEKORACJA STOŁÓW W STYLU REGIONALNYM

Specjalnie dla Państwa w dowolnym miejscu w kraju przywieziemy ze sobą lub też zbudujemy góralskie stoły na zbójnickie jadło! Dekoracja stołu w stylu regionalnym jest naprawdę warta zobaczenia i idealnie sprawdza się podczas wielu imprez integracyjnych. Stoły możemy również wyposażyć z zbójnickie przysmaki.

DSCF2282 zbojnickie1

DJ JANOSIK

Muzyka mechaniczna w bardzo dobrej aranżacji połączona z żywiołowym prowadzeniem dostosowanym do oczekiwań klienta. Dyskoteki, dancingi, wieczorki taneczne itp.

Posiadamy profesjonalne systemy nagłośnieniowe wysokiej skuteczności mogące obsłużyć widowiska i dyskoteki do dwóch tysięcy osób na raz. Ponadto do prowadzenia różnych eventów czy dyskotek posiadamy oświetlenie: skanery, lasery, głowy LED, bezprzewodowe mikrofony.

Zobacz jakim sprzętem dysponujemy

KARAOKE PO ZBÓJNICKU

Zabawa podczas której chętni śpiewają do przygotowanego podkładu muzycznego znane przeboje. Gwarantujemy szeroki wybór piosenek w języku polskim i angielskim. Impreza karaoke może być zorganizowana w dowolnym miejscu.

2 x12

ZBÓJNICKIE KONCERTY ESTRADOWE: DNI MIASTA, DOŻYNKI, IMPREZY PLENEROWE Z KARPACKIMI ZBÓJAMI

To szczególny i bardzo starannie wyszukany program przygotowany dla melomanów folkowej muzyki. To specjalny koncert z muzyką z Karpat: góralską, słowacką, węgierską, cygańską, rumuńską, podhalańską i pienińską. Ten unikatowy koncert może być przeplatany góralskim kabaretem. Na samym początku specjalne przywitanie gości ciupagą przez harnasia! Czeka na Państwa zbójnicki show, konkursy Strong Man, wspólne śpiewanie, żywiołowe tańce śwarnych i pięknych tancerzy. Razem zatańczymy hajduka, obyrtke czy zbójnickiego! Czeka na Was żywiołowa muzyka z wielu zakątków Karpat, rubaszny humor zbójnicki, atrakcyjne zbójnickie nagrody.

3 maxi4

ZBÓJNICKIE PROJEKTY FOTOGRAFICZNE I FILMOWE

Od początku działalności nasza kapela góralska „Karpackie Zbóje” zajmuje się szeroko pojętą organizacją zbójnickich imprez integracyjnych.

Jako jedni z nielicznych jesteśmy w stanie zaoferować Państwu to, czego nie doświadczycie w dużych korporacjach - całkowicie indywidualne podejście do Klienta i jego potrzeb.

Organizując zbójnickie imprezy integracyjne wpadliśmy na pomysł dokumentacji fotograficznej takich imprez w profesjonalny sposób.

Tak oto powstały kolejne dwie komórki naszej brygady, zajmujące się projektami fotograficznymi i filmowymi. XXI wiek to wiek obrazu i dźwięku. Film i profesjonalne zdjęcia są dziś głównym medium przekazu informacji. Nasza kapela jest wszechstronna i pomoże Państwu w nowoczesny sposób stworzyć dowolny przekaz medialny.

Do realizacji używamy nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu marki Canon, montaż i obróbka fotografii jak i materiałów filmowych wykonywana jest przy pomocy profesjonalnego oprogramowania.

Wychodząc na przeciw Państwa oczekiwaniom, sukcesywnie rozwijamy swoją ofertę, dlatego też jesteśmy otwarci na Państwa propozycje i zapytania.

W skrócie oferujemy:

Dokumentacja filmowa i foto

Posiadamy niezbędny sprzęt do przygotowania profesjonalnej dokumentacji zdjęciowej i filmowej z imprezy dla pracowników, konferencji bądź szkolenia. W ramach tej usługi oferujemy komputerową obróbkę video, montaż filmu z dostarczonych materiałów, nagrywanie multimediów oraz przygotowanie indywidualnej okładki i naklejki na płytę.

Film – foto - grafika

  • fotografia (reklamowa, użytkowa, ślubna, bezcieniowa)
  • odbitki cyfrowe w atrakcyjnych cenach (KODAK)
  • film (reklamy, materiały prezentacyjne, prezentacje multimedialne, kopiowanie VHS, mDV, Video8 na DVD)
  • grafika (opracowanie indywidualnych projektów, kampanie reklamowe).
  • nadruki na płytach CD, DVD

Poligrafia

  • wydruki na praktycznie każdym rodzaju papieru
  • dowolna ilość zamawianych sztuk
  • nadruki na materiałach reklamowych (kubki, długopisy, itp.)
  • nadruki na płytach CD, DVD

Naszą dewizą jest jakość i zadowolenie każdego Klienta. Stanowimy zespół młodych, kreatywnych i niezwykle dbających o szczegóły ludzi. Posiadamy niezbędne doświadczenie do profesjonalnej realizacji wszelkiego rodzaju zleceń związanych z filmowaniem, postprodukcją, montażem, prezentacjami multimedialnymi i grafiką.

Do realizacji używamy nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu marki Canon, montaż filmu odbywa się przy pomocy oprogramowania marki AVID. Cały czas podnosimy swoje kwalifikacje i doskonalimy umiejętności. Współpracując z firmami z branży, mamy możliwość wymiany doświadczeń z konkurencją, dzięki czemu uczymy się na błędach innych, jesteśmy otwarci na nowe pomysły, staramy się aby każda Państwa sugestia miała swoje odzwierciedlenie w materiale filmowym.

Wysoka jakość świadczonych usług, konkurencyjne ceny i perfekcjonizm, gwarantują zadowolenie klienta.

Wprowadzamy nowe standardy jakości które pozwolą nam sprecyzować wachlarz usług w tej dziedzinie, między innymi czas wykonania usługi, standard zapisu (DVD, Blu-Ray). Wszystkie te opcje zostają wprowadzane w cenniku.

CENNIK

Oferty filmowania :

Zbójnickie imprezy integracyjne

- impreza jednodniowa - 1000 PLN

- impreza dwudniowa - 1400 PLN

- Extra Time - skrócenie czasu obróbki materiału do dwóch tygodni + 200 PLN

- Przygotowanie materiału w standardzie HD z zapisem na nośnikach Blu-Ray + 600 PLN

Istnieje możliwość odpłatnego odbioru nieobrobionej wersji materiału filmowego "Bez Obciachu".

Ceny ustalane są indywidualnie do każdego zlecenia.

•zbójnickie imprezy jednodniowe - ok 5 - 8 h

•zbójnickie imprezy dwudniowe - ok 8 - 11 h

Wszystkie inne zlecenia (np. odbitki cyfrowe) wyceniane są indywidualnie na podstawie zebranych informacji, potrzeb klienta oraz czasu i miejsca filmowania.

4 x4

 ZBÓJNICKIE GLEJTY BEZPIECZEŃSTWA

Zbójnickie glejty bezpieczeństwa (zbójnickie dyplomy na czerpanym papierze typu retro). Takie dyplomy, certyfikaty zbójnickie wręczane są podczas pasowania biesiadników na zbójników i zbójnickie lubaski (przyjęcie do naszej Zbójnickiej Braci). Mamy gotowe szablony. Trzeba tylko podać imiona uczestników. Wtedy każdy z Gości będzie miał na pamiątkę imienny zbójnicki glejt bezpieczeństwa. Na każdym dyplomie umieszczamy logo Karpackich Zbójów oraz logo Państwa firmy. (Prosimy o przysłanie logotypu, jak sie Państwo zdecydują).

ZBÓJNICKI-CERTYFIKAT-WZOR

Zarezerwuj zbójnicką imprezę


Ze zbójeckim pozdrowieniem!

Brygada zbójnicka i kapela góralska Karpackie Zbóje!

mix-foto-do-oferty

Współpracujemy