zbojnickiegroup nalezymy

Niesztampowy pomysł na imprezę integracyjną!

PROFESJONALNE NAPADY ZBÓJNICKIE

 

Nasze zbójnickie eventy odbywają się pod patronatem Czeskiej Centrali Ruchu Turystycznego oraz Narodowego Centrum Turystyki Słowackiej!

 

 

czechy1 slowacja1

 

Profesjonalny napad zbójnicki organizowany przez brygadę zbójnicką Karpackie Zbóje z Żywca, to połączenie oryginalnej inscenizacji z wystrzałami z pistolców zbójeckich, hukiem, dymem, dużym zastrzykiem eXtremalnej adrenaliny, krzykiem, wybuchami bomb hukowych. Po napadzie zbójeckiem organizowane są przez nas harnasiowe śpasy – gry, zabawy i konkursy integracyjne, tzw. teambuilding iście po zbójecku!

prapad6 prepad1

Na grupę niczego niespodziewających się Gości, turystów napada banda groźnych zbójników z kompanii zbójnickiej Karpackie Zbóje, którzy zaskakują grupę w najmniej oczekiwanym miejscu i momencie. Aby wkupić się w nasze łaski musicie wziąć udział w konkursach zbójeckich, próbach janosikowych, dać się zatrzasnąć w harnasiowe dyby i wykazać się sprytem, odwagą i kreatywnością. Karpackie Zbóje zobaczą na co Was stać! Hej!

Wszystkie zbój - konkurencje mają konkretny cel i wydźwięk! A mianowicie mają w pełni zintegrować uczestników wyjazdu firmowego, pokazać jakie tak naprawdę relacje panują w Waszej grupie. Na naszych imprezach każdy dowie się o sobie prawdy!

Program z Karpackimi Zbójami zawiera wiele gier, zabaw i konkursów zarówno dla pań jak i panów. Każdy będzie miał co robić! Celem głównym naszych zbójnickich imprez jest to, abyście pokazali się z jak najlepszej strony i abyście udowodnili swoim szefom, że jesteście silnym ogniwem w Waszej Firmie.

Zbójnickie konkursy integracyjne, w których będziecie brali udział mają na celu wkupienie się w nasze łaski, abyście zostali zaprzysiężeni do naszej zbójnickiej kompanii. Na końcu zostaniecie pasowani ciupagą przez herszta zbójnickiego – kapitana naszej brygady na zbójnika i śwarną góraleczkę. Nasze zbójnickie eventy to gwarancja dobrej zabawy oraz oderwania się od rzeczywistości!

KULIGI Z NAPADEM ZBÓJNICKIM

Mnóstwo białego puchu, piękne górskie krajobrazy, mróz, dzwonki, palące się pochodnie i wielkie góralskie sanie z sympatycznym woźnicą to coś o czym marzą wszystkie Cepry. Trasę i czas kuligu ustalamy zawsze wcześniej. Z reguły standardowy zbójecki kulig trwa ok. 1, 5 godziny.

 prepad3 prepad7

Pełna uroku malownicza przejażdżka saniami lub wozami drabiniastymi po zbójeckich bezdrożach w Beskidach, Pieninach i na Podhalu. Wszyscy goście na samym początku zostają przywitani przez harnasia ze Szlaku Zbójników Karpackich. Uczestnikom kuligu (białego lub zielonego) towarzyszy kapela góralska „Karpackie Zbóje”. Podczas kuligu planowane jest ognisko (zbójecka watra), poczęstunek (zbójnicki catering: smakowite zbójeckie przysmaki i coś na pokrzepienie – czyli Janosikowa Palenka, grzane wino, herbata po góralsku). Integralną częścią kuligu jest profesjonalny napad zbójnicki na uczestników kuligu. To coś idealnego dla miłośników silnych wrażeń. Napad możemy zorganizować na jadący kulig lub w trakcie biesiady pod góralską wiatą. Zbójnicki kulig jest idealną propozycją dla grup zorganizowanych, firmowych, szkoleniowych. Na kuligu zapewnimy Państwu miłą atmosferę, niezapomniane przeżycia, góralski humor, gry, zabawy i góralskie konkursy, takie jak: picie zbójnickiej okowitki na czas z drewnianej narty, wbijanie gwoździ do pieńka, zbójecki pokaz siły – czyli przenoszenie na czas pni drewna. Za uchwyty posłużą wbite w pień janosikowe ciupagi, siłowanie na rękę, picie piwa na czas, cięcie piłą „twoja – moja”, „zbójnicki nochal”  - czyli kto rozpozna śmierdzącą redykołkę i herbatę ze zbójecką bombą, rzut podkową. Podczas zbójnickiego kuligu śpiewamy góralskie piosenki (każdy z Państwa otrzyma na pamiątkę unikalny śpiewnik zbójnickich piosenek i przyśpiewek, takich jak m.in.: "Hej bystro woda" , „W murowanej piwnicy”, "Góralu czy ci nie żal". Dla najbardziej aktywnych uczestników są przewidziane regionalne nagrody rzeczowe, promujące Szlak Zbójników Karpackich.

prepad4 prepad5

Napady zbójnickie jesteśmy w stanie przeprowadzić w dowolnym miejscu w kraju i za granicą! Możemy zrobić napad w plenerze, np. na niczego nie spodziewających się biesiadników pod wiatą grillową, podczas jadącego kuligu w lesie czy na śródleśnej polanie lub w karczmie.

RAMOWY PROGRAM NAPADU ZBÓJNICKIEGO:

I CZĘŚĆ

NAPAD ZBÓJNICKI

 1. 1.Napad zbójnicki - bierze udział 5 - 50 zbójników i góralek (huki, strzały, zbójnicka zadymka) – porywamy przypadkowe osoby z publiczności i zapraszamy je na scenę.
 2. 2.specjalne przywitanie Gości ciupagą przez harnasia!
 3. 3.Zaczyna się wspólne muzykowanie i śpiewy,
 4. 4.Na początku z reguły zakuwamy daną osobę w dyby i następuje golenie w dybach, następuje chrzest zbójnicki, próba ognia, wody. Zakuta w dyby osoba musi sie napić zbójeckiej okowitki. Cały czas harnaś ją zagaduje, jest śmiesznie i wesoło. Golenie w dybach (inne dla kobiet i inne dla mężczyzn)
 5. 5.kawały, przypowiastki góralskie, rubaszny humor zbójnicki.

II CZĘŚĆ

ZBÓJNICKIE ŚPASY – GRY I ZABAWY INTEGRACYJNE

 • nauka tańca zbójnickiego (hajduk, obyrtka, zbójnicki) – wspólna nauka poszczególnych figur tańców góralskich na wesoło;
 • zawody na zbójeckich nartach;
 • picie zbójnickiej okowitki na czas z drewnianej narty z narty;
 • wbijanie gwoździ do pieńka;
 • rozbijanie ciupagą orzecha włoskiego;
 • zbójecki pokaz siły – czyli przenoszenie na czas pni drewna (spacer drwala)
 • turniej cięcia drzewa na czas (piła twoja moja);
 • motanie wełny na czas;
 • obieranie ziemniaków na czas;
 • góralska "Chusteczka Haftowana";
 • możliwe do zrealizowania inne zbójnickie konkurencje w zależności od kondycji psycho-fizycznej grupy;
 • złożenie uroczystej przysięgi zbójnickiej (harnaś odczytuje przysięgę ze zbójeckiego glejtu);
 • pasowanie ciupagą lub palicą na zbójnika i frajerkę.

III CZĘŚĆ

ZBÓJNICKI WYSTĘP SCENICZNY

 • Muzyka karpacka (piosenki góralskie polskie i słowackie)
 • poszczególne utwory muzyczne przedzielone są harnasiowymi kawałami, zbójeckimi anegdotami i góralskimi dialogami

Opisany wyżej program może się nieznacznie różnić w zależności od predyspozycji grupy.

Program poprzeplatany jest kilkoma setami z muzyką góralską, folkową, przyśpiewkami góralskimi i śmiesznymi kawałami.

 prepad8 prepad2

Przywozimy ze sobą następujące ludowe instrumenty: (skrzypce, altówka, akordeon / heligonka, kontrabas, dudy żywieckie, okaryna, fujarki pasterskie, róg myśliwski, trombita, dyby, narty – 2 rodzaje, pieniek, karkoska, ziemniaki, kłębki z wełny, piła, ciupagi, palice, drewniane pniaki z uchwytami, glejt bezpieczeństwa – dyplomy zbójnickie, okowitke zbójecką, kilka gadżetów zbójnickich).

Zbójnicy ubrani są w odpowiednie i oryginalne stroje zbójnickie i góralskie i posiadają "zbójeckie sprzęty", pistolce, ciupagi i palice tworząc realne wyobrażenie sytuacji i odpowiednią atmosferę. Całej zabawie towarzyszy muzyka góralska, oraz degustacja „ognistego trunku”. Prowadzący mówi gwarą, jest dowcipny, opowiada zbójnickie kawały i nieszablonowo prowadzi imprezę. Konferansjer jest jednocześnie wodzirejem, gawędziarzem, a dodatkowo ma na sobie oryginalny strój góralski lub zbójnicki mundur.

prepad9 prepad10 

Podczas napadu zbójnickiego dodatkowo proponujemy wykupienie:

 • Zbójnickie glejty bezpieczeństwa (zbójnickie dyplomy na czerpanym papierze typu retro – 7 PLN brutto / szt. Takie dyplomy, certyfikaty zbójnickie wręczane są podczas pasowania biesiadników na zbójników i zbójnickie lubaski (przyjęcie do naszej Zbójnickiej Braci). Mamy gotowe szablony. Trzeba tylko podać imiona uczestników. Wtedy każdy z Gości będzie miał na pamiątkę imienny zbójnicki glejt bezpieczeństwa. Na każdym dyplomie umieszczamy logo Karpackich Zbójów oraz logo Państwa firmy. (Prosimy o przysłanie logotypu, jak sie Państwo zdecydują).
 • Zbójnickie gadżety - nagrody w góralskich śpasach z kapelą góralską Karpackie Zbóje podczas imprezy (dodatkowo płatne). Poniżej znajduje się link do Zbójnickiego Sklepu Internetowego. W naszym sklepie internetowym na Allegro znajdziecie Państwo około 600 zbójnickich i góralskich gadżetów, które idealnie będą pasować do Waszej imprezy, aby uhonorować ważne osobistości lub też samych biesiadników. Zapraszamy do naszego zbójnickiego sklepu internetowego na Allegro www.zbojnickisklep.na.allegro.pl

Zobacz zdjecia z naszych zbójnickich napadów i innych imprez

Zobacz zdjęcia z naszych zbójnikcih kuligów

Zobacz nasze filmy na YouTube

Wyślij zapytanie / Zarezerwuj zbójnicką imprezę

 

Pytomy Wos piyknie na napady zbójeckie z Karpackimi Zbójami!

Zapytaj o cenę! Napisz, zadzwoń, zarezerwuj!

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel Mob. +48 609 789 879, 33 475 96 52

Chcesz kupić oryginalny upominek z Beskidów? 
Kup go u nas w zbójnickim sklepie na Allegro
 www.zbojnickisklep.na.allegro.pl    

Rezerwujac u nas imprezę wspomagasz UNICEF!

 

UNICEF media award

 

 

1 oferta weselna

2 oferta sylwestrowa

3 oferta dla szkol

4 oferta cateringowa

5 oferta kuligow

6 oferta dla firm

7 oferta strojow goralskich

8 oferta galerie handlowe

9 oferta koncertow

10 oferta imprez plenerowych

11 oferta prelekcji

12 oferta domy kultury

13 oferta swiateczna

14 wedrowki

15 oferta dla singli

16 oferta dla karczmi

17 oferta dla kosciolow

18 oferta imprez okolicznosciowych

19 sklep allegro

Współpracujemy