zbojnickiegroup nalezymy

Niesztampowy pomysł na imprezę integracyjną!

GÓRALSKO – ZBÓJNICKIE WESELA Z KARPACKIMI ZBÓJAMI

Wesela z Karpackimi Zbójami są zawsze huczne, kolorowe i obfite w wielość atrakcji! Jesteśmy ludźmi z charakterem, szanujemy tradycje i gwarę naszych przodków. W Beskidach góralska tradycja weselna jest wciąż żywa.

Głęboko zakorzeniona góralska i zbójnicka tradycja sprawia, że Beskidy do dziś stanową miejsce magicznych obrzędów i rytuałów, które czynią ten najważniejszy dzień w życiu wyjątkowo barwnym i pięknym. W Beskidach na weselach tańce i śpiewy do białego rana trwają dwa a czasami nawet kilka dni.

Góralskie wesele to murowana zabawa do białego rana! Do tańca przygrywa nasza brygada zbójnicka i kapela góralska Karpackie Zbóje. Wyrazista, dynamiczna, energiczna i pełna głośnych okrzyków muzyka porywa wszystkich do tańca. A ten według tradycji pokazać miał siłę mężczyzny, szczególnie zbójnicki – tzw. taniec orężny. Taniec zbójnicki miał zwrócić uwagę partnerki i olśnić ją! Nasi tanecznicy pokażą Wam jak się tańczy zbójnickiego! Hej!

 

OFERTA WESELNA KARPACKICH ZBÓJÓW!

Proponujemy Państwu organizacje wesela góralskiego! Wiemy, że jest wiele par, które marzą o prawdziwym góralskim weselu i chcą przeżyć ten najpiękniejszy moment w życiu w góralskiej scenerii, w góralskim klimacie, z góralskimi pytacami, druchnami, drużbami, starościnami, dobrą kapelą góralską i z góralską smaczną kuchnią.

Góralskie klimaty, góralskie stroje, gwara góralska, unikatowy i ludowy klimat imprezy. Zobaczycie Państwo co gra w duszy i sercu każdego rdzennego górala!

Wesoły program artystyczny obejmuje pieśni weselne górali beskidzkich, podhalańskich lub pienińskich, tradycyjne zabawy góralskie i zbójeckie, pieśni biesiadne, śpiew, weselne przyśpiewki, taniec oraz góralski humor. Istnieje możliwość przeprowadzenia weselnych oczepin, zabaw, konkursów tanecznych i zręcznościowych.

Napad zbójnicki... porwanie Pana Młodego ... zakucie w dyby ...próby ognia, wody i siły... golenie toporem! To tylko niektóre z atrakcji weselnego wieczoru.

Pokazy i nauka tańca góralskiego, Ocepiny Panny Młodej w asyście góralskich drużbów i pytacy. Wszystkiemu przygrywa kapela góralska.

Jeśli jeszcze do tej pory nie byliście na weselu góralskim, to właśnie trafiła się niesamowita okazja, aby zobaczyć na żywo! Dopełnieniem zabawy na góralskim weselisku jest złożenie przysięgi zbójeckiej przed Harnasiem i jego zbójnikami. Nie tylko swojemu chłopu i swojej gaździnce będziecie musieli przysięgać wierność! Hej! Doskonałe janosikowe śpasy zapewnią Gościom zbójnicy i góralki z kapeli góralskiej Karpackie Zbóje.

W Państwa gestii będzie tylko zaproszenie zacnych Gości na to wyjątkowe wydarzenie! Gwarantujemy wspaniałą zbójecką zabawę oraz piękne wspomnienia.

Dajemy ci taką możliwość! Hej! To ta oferta skierowana jest właśnie dla Was!!!!

Zapraszamy wszystkich Młodych, którzy planują swoją uroczystość weselną do skorzystania z naszej oferty wesela na góralską lub zbójnicką nutę!

Zorganizujemy Wam wszystko na góralską nutę! Wybierzemy odpowiednie miejsce na ślub (romantyczne kościółki i sanktuaria maryjne w Beskidach i nie tylko), zarezerwujemy nocleg w bardzo dobrych i sprawdzonych obiektach, wybierzemy najlepszą karczmę, ustalimy oryginalne i regionalne menu, zorganizujemy pięknie przystrojone powozy góralskie i konie. Pomożemy w zaaranżowaniu na góralską nutę sali weselnej (hotel, pensjonat, karczma, dom weselny, remiza strażacka). Wspólnie ułożymy też program góralskiego wesela. Nasza kapela Karpackie Zbóje zagra Wam do ślubu i podczas zabawy weselnej. Zorganizujemy Wam zbójnickie śpasy na wesoło (zabawy integracyjne po góralsku), góralskie oczepiny, a potem możecie się pobawić do białego rana z naszym DJ Janosikiem lub z zaprzyjaźnionym i sprawdzonym zespołem muzycznym. Wszystkie stoły będą przystrojone na góralską nutę! W naszym zbójeckim teamie mamy też profesjonalnego fotografa i kamerzystę. Do Państwa będzie należało jedynie zaproszenie weselników! Resztą zajmiemy się my! Hej!

 

PROGRAM KARPACKIE ZBÓJE NA WESELISKU

Możliwy skład naszej kapeli podczas ślubu i wesela:

Kapela góralska Karpackie Zbóje w składzie: 7 muzykantów wraz z wokalistą (górale, góralski, zbójnicy i frajerki, baca wodzirej, gawędziarz – multiinstrumentalista, dudziarz).

Instrumenty: dwoje skrzypiec, altówka, akordeon/ heligonka i kontrabas / bas góralski, róg pasterski, trombita, piszczałki, fujarki, okaryna, dudy żywieckie - koza).

Kapela góralska Karpackie Zbóje proponuje Państwu oprawę całego ślubu bądź wybranego fragmentu uroczystości ślubnej i weselnej.

 

UWAGA: Jest też możliwość wypożyczenia u nas strojów góralskich na okoliczność zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć w plenerze.

Zapoznaj się z nasza ofertą wypożuyczenia sprzętu estradowego

 

GRANIE U PANA MŁODEGO I U PANI MŁODEJ

Karpackie Zbóje mogą zagrać u Pana Młodego i wyprowadzić go w takt przyśpiewek śpiewanych z tej okazji, przywitać Pana Młodego u Młodej Pani i odpowiednio zaśpiewać przy tej okazji jak i przy błogosławieństwie w kościele.

OPRAWA ŚLUBU

 • oprawa Liturgii w kościele;
 • granie podczas Mszy;
 • granie po mszy przy składaniu życzeń Młodej Parze;

GÓRALSKO - ZBÓJNICKA ZABAWA NA WESELU / OSCPINY PO ZBÓJNICKU

Po przybyciu na weselisko kapeli Karpackie Zbóje nastąpi przywitanie Pary Młodej, góralskie wzniesienie toastu i zabawa iście po zbójnicku! W naszym składzie zespołu mamy góralskiego wodzireja, bacę Tomka, który potrafi doskonale poprowadzić każdy program weselny! Oferujemy Państwu zabawę góralską połączoną z góralsko – zbójnickimi oczepinami (napad zbójnicki, porwanie pana młodego, zakucie go w dyby, góralskie śpasy, gry, zabawy, konkurencje sprawnościowe po góralsku). Po zbójnickich konkurencjach może nastąpić zabawa z naszym sprawdzonym DJ Janosikiem wraz z karaoke po góralsku. Lub zabawa z naszym zaprzyjaźnionym zespołem weselnym.

Dysponujemy całym nagłośnieniem i oświetleniem na uroczystość weselną (lasery, głowice ledowe, domownice).

Wszelkie szczegóły są ustalane zawsze przed występem! Oferujemy z naszej trony dużą elastyczność cenową i najwyższy możliwy poziom naszych góralsko - zbójnickich usług!

Gwarantujemy niezapomniane wrażenia po zabawie! Hej!

 

Wariant 1

Wyjście Pana Młodego

Oprawa muzyczna Błogosławieństwa i wyjścia z domu Pana Młodego:

Zbójnicki scenariusz:

 1. Śpiewka na powitanie – przybycie zbójnickich muzykantów;
 2. Przyśpiewki dla Pana Młodego - śpiewanie i granie muzykantów przed domem Pana Młodego;
 3. Błogosławieństwo – muzyka w miejscu błogosławieństwa Pana Młodego przez rodziców;
 4. Przyśpiewki na wyjście - śpiewanie i granie muzykantów przed domem Pana Młodego do wyjazdu rodziny po Panią Młodą;

Wariant 2

Wyjście Pani Młodej

Oprawa Błogosławieństwa i wyjścia z domu Pary Młodej:

Zbójnicki scenariusz:

 1. Śpiewka na powitanie – przybycie muzykantów;
 2. Przyśpiewki dla Pani Młodej - śpiewanie i granie muzykantów przed domem Pani Młodej;
 3. Przyśpiewki dla Pana Młodego – powitanie Pana Młodego;
 4. Błogosławieństwo – muzyka w miejscu błogosławieństwa Pary Młodej przez rodziców;
 5. Przyśpiewki na wyjście - śpiewanie i granie muzykantów przed domem Pani Młodej do wyjazdu rodziny do Kościoła

Wariant 3

Oprawa ślubu po góralsku lub zbójnicku

Oprawa Liturgii w Kościele;

 1. Granie kapeli Karpackie Zbóje przed kościołem;
 2. Granie podczas Mszy w następujących miejscach Liturgii: Przed rozpoczęciem Mszy, na Ofiarowanie, na Komunii;
 3. Po zakończeniu uroczystości ślubnej Młoda Para wyjdzie w asyście górali przed szereg zbójników, którzy będą strzelać z pistolców na wiwat i którzy łącząc ciupagi stworzą swego rodzaju tunel pod którym na szczęście ma przejść Młoda Para.
 4. Granie po mszy przy składaniu życzeń;

Wariant 4

Muzykanci przy obiedzie

Granie do obiadu – program 1 h

Zbójnicki scenariusz:

 1. Śpiewka na powitanie przed karcmą, domem weselnym, remizą;
 2. Granie i śpiewanie podczas obiadu;
 3. Blok muzyczny – na pożegnanie;

Wariant 5

Góralskie odwiedziny weselników

Przybycie muzykantów na wesele – program 2 h

Zbójnicki scenariusz:

 1. Śpiewka na powitanie;
 2. Przyśpiewki góralskie (dla Pary Młodej, dla rodziców weselnych, dla starostów);
 3. Blok Muzyczny;
 4. Przerwa;
 5. Blok muzyczny;
 6. Zabawa dla gości;
 7. Przerwa;
 8. Blok muzyczny;
 9. Zabawa dla gości;
 10. Przerwa;
 11. Blok muzyczny – na pożegnanie.

Wariant 6

Oczepiny po góralsku

Biesiada góralska z oczepinami – program 2 h

Zbójnicki scenariusz:

 1. Blok muzyczny
 2. Zabawa po góralsku
 3. Przerwa
 4. Blok muzyczny
 5. Oczepiny po góralsku (Karpackie Zbóje zapraszają weselników do koła. Goście tańczą w kole w takt muzyki, zapraszamy do koła Parę Młodą, Rodziców weselnych, Starostów, Świadków i śpiewamy i gramy im wszystkim Sto lat. Potem w kole została sama Pani Młoda i Pan Młody. Pani Młoda siada na krześle a wszystkie panny na wydaniu tańczą dookoła niej. Młody stara się przedrzeć przez krąg panien i zdając Pannie welon. Gdy mu się to udaje oddaje welon Pannie. Młoda zamyka oczy i dziewczyny zaczynają tańczyć a pewnym momencie Panna Młoda rzuca welonem. Ta panna co go złapie zostaje „nową panią młodą” i najszybciej z wszystkich panien wyjdzie za mąż. Wszyscy śpiewają „Sto lat” dla nowej pary młodej. Potem przychodzi kolej na Pana Młodego, kawalerów i rzucanie muchą. Gdy zostanie wytypowany „nowy pan młody” Młodzi Państwo siadają na dwóch krzesłach i zaczynają się przyśpiewki raz na Pana Młodego raz na Panią Młodą. Po przyśpiewkach Matka Pani Młodej w asyście panien zawiązuje czepiec na głowie pani młodej według wskazówek wodzireja a Panu Młodemu wodzirej nakłada kapelusz na głowę i obcina nożem sznurki od kapelusza oddając je Pani Młodej. Po oczepinach goście śpiewają „sto lat „dla Młodej Pary”. Na koniec Karpackie Zbóje zapraszają gości do wspólnego walczyka wraz ze Starą i Nową Parą Młodą. Na hasło wodzireja wszyscy siadają do stołów i pija zdrowie Pary Młodej

Wariant 7

Napad zbójnicki na weselników i zbójnickie śpasy na oscpinach

Zbójnicki scenariusz:

 1. Napad zbójnicki - (huki, strzały, zbójnicka zadymka) – porywamy przypadkowe osoby z gości weselnych i zapraszamy je na scenę (możemy porwać też Pana Młodego lub Panią Młodą);
 2. Specjalne przywitanie Gości ciupagą przez harnasia!
 3. Na początku zakuwamy daną osobę w dyby i następuje golenie w dybach, chrzest zbójnicki, próba ognia, wody. Zakuta w dyby osoba musi sie napić zbójeckiej okowitki, cały czas harnaś zagaduje daną osobę, jest śmiesznie i wesoło, opowiada kawały, przypowiastki góralskie, tym samym wprowadza rubaszny humor zbójnicki.
 4. Zbójnickie śpasy:
 • nauka tańca zbójnickiego (hajduk, obyrtke, zbójnicki) – wspólna nauka poszczególnych figur tańców góralskich na wesoło;
 • zawody na zbójeckich nartach – 5 osób na czas jeździ na góralskich nartach;
 • picie zbójnickiej okowitki na czas z drewnianej narty z narty (konkurencja jednocześnie dla 4 osób);
 • wbijanie gwoździ do pieńka;
 • taniec na obrusach – w trakcie muzyki pary tańczą na dużych obrusach, które w trakcie zabawy są składane na coraz mniejsze części tak że w rezultacie aby nie przekroczyć obszaru obrusa partner musi wziąć partnerkę na ręce;
 • taniec z wałkiem – weselnicy w kółeczku podają wałek sąsiadowi bez użycia rak trzymając go pod brodą, potem pod pachą, potem miedzy udami itp.
 • taniec przebieraniec – podczas zabawy goście stoją w kółku i podają sobie nawzajem worek z śmiesznymi ciuchami. Ja muzyka przestanie grać to ten co aktualnie trzyma worek, musi sięgnąć do niego i ubrać to co wylosuje. ( gatki, biustonosz, sweter po dziadku)
 • konkurs znajomości gwary góralskiej na wesoło
 • rozbijanie ciupagą orzecha włoskiego (trzeba trafić ciupagą w orzecha)
 • zbójecki pokaz siły – czyli przenoszenie na czas pni drewna (spacer drwala)
 • turniej cięcia drzewa na czas (piła twoja moja)
 • motanie wełny na czas,
 • obieranie ziemniaków na czas
 • góralska "Chusteczka Haftowana"
 • złożenie uroczystej przysięgi zbójnickiej (harnaś odczytuje przysięgę ze zbójeckiego glejtu)
 • pasowanie ciupagą lub palicą na zbójnika i frajerkę

    V. Zaczyna się wspólne muzykowanie i śpiewy! Muzyka góralska (piosenki góralskie polskie i słowackie). Poszczególne utwory muzyczne przedzielone są harnasiowymi kawałami, zbójeckimi anegdotami i góralskimi dialogami.

 

Zapraszamy do zorganizowania góralskiego lub zbójnickiego wesela wraz z Karpackimi Zbójami! Hej!

 

Przywozimy ze sobą następujące sprzęty: (dyby, narty – 2 rodzaje, pieniek, karkoska, ziemniaki, kłębki z wełny, piła, ciupagi, palice, drewniane pniaki z uchwytami, glejty bezpieczeństwa – dyplomy zbójnickie, okowitke zbójecką, kilka gadżetów zbójnickich).

Zbójnicy ubrani są w odpowiednie i oryginalne stroje zbójnickie i góralskie i posiadają "zbójeckie sprzęty", pistolce, ciupagi i palice tworząc realne wyobrażenie sytuacji i odpowiednią atmosferę. Całej zabawie towarzyszy muzyka góralska, oraz degustacja „ognistego trunku”. Prowadzący mówi gwarą, jest dowcipny, opowiada zbójnickie kawały i nieszablonowo prowadzi imprezę. Konferansjer jest jednocześnie wodzirejem, gawędziarzem, a dodatkowo ma na sobie oryginalny strój góralski lub zbójnicki mundur.

 

JAK TO DRZEWIEJ WYGLĄDAŁO Z GÓRALSKIMI ŚLUBAMI W BESKIDACH I NA PODHALU

Do dnia dzisiejszego w Beskidach, kiedy to chłopak był już pewien przychylności dziewczyny i jej rodziców wysyłał do nich swaty. Na takim spotkaniu szczegółowo omawiano warunki na jakich miał odbyć się ślub. Ustalano więc ile ziemi, inwentarza i innych potrzebnych w gospodarstwie rzeczy dostanie w posagu panna młoda. Swatowie na takim spotkaniu mieli za zadanie wychwalać wszelkie zalety kawalera.

Na Podhalu z kolei weselna historia zaczynała się od tzw. „zazierunków”. Polegało to na tym, że młody kawaler gdy już upatrzył sobie pannę, wysyłał do jej domu na zwiady najbardziej zaufaną osobę. Jeśli rozmowa odbyła się pomyślnie, następowały „nomówiny”, podczas których ustalano datę ślubu i posag, jaki otrzyma przyszła panna młoda.

Na małżeństwo musieli wyrazić zgodę rodzice, a dziewczyna nie miała praktycznie nic do powiedzenia. Ciekawe było to, że gdy dziewczynie podobał się wybranek to siedziała podczas swatania w izbie. Jeśli się jej chłopak nie widział, w izbie jej nie było, co symbolizować miało jej niezadowolenie i niechęć do żeniacki z danym chłopakiem.

Gdy już ustalono wszystkie warunki na jakich odbyć się ma ślub wypijano kieliszek wódki i udawano się do księdza na zapowiedzi. Ksiądz najczęściej głosił zapowiedzi w kościele przez trzy niedziele.

Gdy tzw. „zmówiny” się skończyły młodzi wraz z rodzicami szli do notariusza aby dokonać stosownych zapisów majątkowych, zgodnych z wcześniejszymi ustaleniami. Po przyjściu od notariusza następowały tzw. "omówiny" , gdzie spotykali się rodzice przyszłych małżonków.

Na tym spotkaniu ustalano przede wszystkim datę ślubu, przybliżoną liczbę gości i drużbów (tzw. pytaców). Ubrani w odświętne stroje, czasami na koniach odwiedzali krewnych, przyjaciół, znajomych i sąsiadów zapraszając gości na weselisko.

Do zadań pytaców należało również przyprowadzenie pana młodego do domu wybranki w dniu zaślubin, by tam młodzi, klękając na białym obrusie otrzymali od rodziców błogosławieństwo. Tradycja nakazywała, aby państwo młodzi jeszcze przed opuszczeniem domostwa pani młodej odtańcowali taniec góralski.

Wszyscy zaproszeni na weselisko goście na dzień przed zabawą znosili do karcmy różne podarki, żywność i gorzołecke.

Dzień przed ślubem i weselem u pana młodego odbywał się wieczór kawalerski, bawiono się najczęściej przy góralskiej muzyce i smakowitym góralskim jadle – oczywiście bez udziału kobiet.

Pannę Młodą do ślubu ubierała matka chrzestna i starościny. Dziewczyna jak zwyczaj nakazywał musiała być smutna. Płakała, a wtedy starościny śpiewały jej na pocieszenie.

Wesele dla górali to niezwykle ważne wydarzenie rodzinne. Uroczysty charakter przyjęcia ma podkreślić odświętny góralski strój. Wielobarwna spódnica, ręcznie wyszywany gorset, haftowana biała koszula, a na stopach kierpce. Panna młoda nie może zapomnieć o czerwonych koralach i tradycyjnym wianku, który po oczepinach musiał zostać zastąpiony – na Podhalu chustą tzw. kaźmierkulą, a w Beskidach czepcem.

Pan Młody ubrany w jasne „portki”, płócienną białą koszulę, pas i kierpce wyglądał bardzo dostojnie. Na Podhalu na znak dokonującej się w jego życiu zmiany, kapelusz pozbawiony zostaje piórka u zdobionego muszelkami kapelusza.

Pan młody gdy przybywał do domu dziewczyny chcąc nie chcąc musiał się "wylegitymować" przed starostą. Gdy się „wylegitymował” wpuszczany był do domu przyszłej panny młodej. Wtedy następowało błogosławieństwo rodziców. Młodzi klękami na białym obrusie, a czasami na skórach, a Ojciec kropidłem (czasami mirtem) umaczanym w świeconej wodzie kropił młodą parę, a następnie sypał na nich garść owsa. Ojciec też podawał młodym do pocałowania krzyż.

Po błogosławieństwie tradycja nakazywała młodym trzy razy obejść stół dookoła, a następnie pocałować chleb i wyruszyć do kościoła.

Gdy młodzi wychodzili z domu drużbowie stawali w drzwiach i każdy z gości musiał się czymś wykupić. Okup przeznaczony był dla młodej pary.

Po drodze do kościoła sąsiedzi i znajomi stawiali tzw. "ślogi" czyli zapory na drodze, które były usuwane po zapłaceniu okupu, którym najczęściej była gorzałeczka. Zapory miały symbolizować trudy, z którymi trzeba sobie poradzić w życiu aby dojść do wyznaczonego celu.

Do kościoła jechał orszak najczęściej złożony z 12 par koni. Orszak dorożek musiał był pięknie przystrojony. Na czele orszaku dumnie kroczyły dwa konie wiozące pytacy w odświętnych góralskich strojach. Druhny porywały Młodego do pierwszej dorożki, a do kolejnych wsiadali drużbowie i goście.

Drużbowie ubrani byli w cyfrowane portki z pięknymi parzenicami (na Podhalu bogatszymi, w Beskidach uboższymi we wzory), kierpce i koszule spięte u szyi ozdobnymi spinkami. Na Podhalu drużbowie nosili w ręku haftowane białe cuchy, a w Beskidach tzw. gunie. Na głowach drużbowie nosili góralskie kapelusze. Na Podhalu najczęściej z muszelkami i orlim piórem, w Beskidzie Żywieckim z czerwoną tasiemką.

Przyszli państwo młodzi do kościoła mieli jechać osobno. Pannę Młodą zabierali do dorożki drużbowie, druhny zaś zagarniały ze sobą Pana Młodego.

Podczas gdy Młodzi przechodzili w kościele do kancelarii, by podpisać dokumenty ślubne, goście zajmowali miejsca w kościele. Drużbowie i druhny stali w parach przed wejściem, czekając na powrót Młodych.

Dwóch drużbów miało przyprowadzić Pannę Młodą do ołtarza, a za nimi miał ruszyć Pan Młody z dwiema druhnami, a za nimi pozostali.

Ceremonia zaślubin góralskich jest zawsze bardzo wzruszająca. Towarzyszy jej przepiękna góralska muzyka.

Po ślubie w kościele weselny orszak jechał do karcmy (remizy, domu weselnego), a druhny kończyły ceremonię ubierania swoich partnerów: zakładały im na ramiona cuchy (na Podhalu), które zawiązywały pod szyją czerwonymi wstążkami, i przypinały im na piersi bukieciki czerwonych kwiatów.

Po powrocie z kościoła na progu karcmy czy domu weselnego na młodych małżonków czekały matki z chlebem i mlekiem (na Podhalu). Młodzi jedli kawałek chleba i wypijali mleko dziękując za nie rodzicom.

Młoda pani u progu domu weselnego najczęściej czekała na pana młodego z nową koszulą (na Podhalu), którą miał założyć na siebie zamiast tej, w której wyszedł z domu. Symbolicznie zostawiał za sobą stare i zaczynał nowe życie.

Pan Młody miał obowiązek z pomocą swojej żony założyć nową koszulę, którą panna młoda spinała złotą spinką, zapinała pas, a cuchę przewiązywała białą wstążką (na Podhalu). Do piersi przypinała mu bukiecik i pomogła założyć kapelusz.

Do karcmy czy domu weselnego za młodymi wchodzili drużbowie po nich starostowie i reszta gości.

Po obiedzie zaczynała się zabawa. Panna Młoda zobowiązana była zatańczyć z każdym weselnikiem, a o północy następował obrzęd oczepin panny młodej.

Oczepiny przeprowadzano w osobnym pomieszczeniu bez udziału mężczyzn. Matka chrzestna rozplatała pannie młodej włosy i zdejmowała jej wianek i kładła jej na kolana. Na głowę ubierano jej czepiec, który był oznaką mężatek.

Po oczepinach panna młoda powracała do weselników i tańczyła z mężem jeden taniec. W tym czasie starościna wychodziła z tzw. "kogutkiem" (Beskid Żywiecki). „Kogutek” był zrobiony z piętki chleba lub ziemniaka czasem kwacka i ozdobiony wiankiem Panny Młodej i bukiecikiem Pana Młodego. Starościna podchodziła z nim do każdego z weselników aby dali jakiś datek dla młodych. Po obejściu z kogutkiem zabawa rozpoczynała sie od nowa. Muzyka grała, a tańcom, przyśpiewkom i psotom nie było końca.

Najczęściej po tygodniu Panna Młoda przeprowadzała się z całym posagiem do domu Pana Młodego.

 

 

Wyślij zapytanie / Zarezerwuj zbójnickie wesele

Pytomy Wos piyknie na góralskie i zbójnickie wesela z Karpackimi Zbójami!

Zapytaj o cenę! Napisz, zadzwoń, zarezerwuj!

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel Mob. +48 609 789 879, 33 475 96 52

Chcesz kupić oryginalny upominek z Beskidów? 
Kup go u nas w zbójnickim sklepie na Allegro
 www.zbojnickisklep.na.allegro.pl    

Rezerwujac u nas imprezę wspomagasz UNICEF!

UNICEF media award

1 oferta weselna

2 oferta sylwestrowa

3 oferta dla szkol

4 oferta cateringowa

5 oferta kuligow

6 oferta dla firm

7 oferta strojow goralskich

8 oferta galerie handlowe

9 oferta koncertow

10 oferta imprez plenerowych

11 oferta prelekcji

12 oferta domy kultury

13 oferta swiateczna

14 wedrowki

15 oferta dla singli

16 oferta dla karczmi

17 oferta dla kosciolow

18 oferta imprez okolicznosciowych

19 sklep allegro

Współpracujemy